WordPress Story “Durum” Hikayeler eklentisi

1

Eğer sizde WordPress alt yapısı ile oluşturduğunuz bir Web sitesine sahipseniz bu eklenti tam size göre. 2 Sene önce ilk olarak Instagram da gördüğümüz Story (Durum) eklentisi şimdi WordPress için hazırlanmış durumda. Eğer sizde Ziyaretçilerinize yazıları durum olarak göstermek istiyorsanız bu eklentiyi indirip kurabilirsiniz.

Eklentinin kurucusu ise Wpuzman. WpUzman ın biyografisine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

WP Story Eklentisini Nasıl kurabilirim.

Eklentiyi kurmak için 2 farklı yol izleyebilirsiniz.


1. Eklentinin .zip li doyasını indirerek yükleyebilirsiniz.”İndirmek için Tıklayın” Sitenizin yönetim panelinden Eklentiler Sekmesini açarak Yeni ekleye tıklayın ardından Eklentiyi yükle seçenegine tıklayın. Açılan sayfada indirdiğiniz .zip li dosyayı seçerek sunucuya yükleyin.
2. Eklentiyi indirmek için Sitenize yönetim paneline giriş yapın ve Eklentiler sekmesini açın. Yeni Ekle ye tıklayarak açılan arama kutusuna Wp Story yazarak çıkan eklentiyi indirin.

Eklentiyi kurduktan sonra Yazılar Sekmesinin hemen altına Hikayeler adında yeni sekme açılacak. Yeni ekle seçeneğine tıklayarak Hikayenin Link Yazısını + Hikayenin Linkini “Başka Siteyede link verebilirsiniz”+ Hikaye ye ait bir görsel ekleyerek ekleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Hikayeler kısmını Web Sitenizde göstermek içinse <?php echo do_shortcode( '[wp-story]' ); ?> bu kodu kullanabilirsiniz. Kodu Hikayenin görünmesini istediğiniz yere ait kodun içerdiği sayfaya koymanız yeterli olacak.

1 yorum
  1. Tatlı tarifleri diyor

    Uzun süredir aradığım eklenti kurup deneyeceğim. Paylaşım için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın