WordPress Kurduktan Sonra Yapılması Gerekenler

2

WordPress kurulum sonrasında neler yapılması gerekiyor, WordPress seo ve kalıcı bağlantı ayarları, WordPress blog temaları, WordPress Kurduktan Sonra Yapılması Gerekenler

İnternet sitesi için yayın hayatına yeni başlayan herkesin yolu muhakkak WordPress ten geçmiştir. WordPress açık kodlu .php ile yazılmış bir içerik yönetim sistemidir. Zamanla öyle geliştirilmişti ki şuan günümüzde Blog , E-Ticaret , Portal hatta Haber siteleri bile bu sistemi kullanmaktadır. Peki WordPress i sitemize kurduktan sonra neler yapmamız gerekiyor. Gelin Birlikte göz atalım.

1- Kalıcı Bağlantıları düzenleyin.

WordPressteki en önemli unsurlardan birisi hiç şüphesiz kalıcı bağlantılar. Sitenizin kurulumundan sonra Linkler https://www.musakinik.com.tr/?p=123 olarak gelmektedir. Fakat bu sistem hem sitenin görünüşü hemde seo açısından oldukça kötü bir durumdur. Bunun yerine sitenizde https://www.musakinik.com.tr  /%postname%/ bu özelliği kullanabilirsiniz. Yine en alttaki kombinasyonlarla Sitenize ait özel linkte oluşturabilirsiniz.

2- Kullanıcı adı+ Yönetim parolası değişme

WordPressi kurduğunuz esnada size otomatik olarak kullanıcı adı ve şifre belirler.(Yeni güncellemeyle bunu kurulum esnasında siz belirleyebiliyorsunuz) Eğer WordPress size otomatik bir şifre gönderdiyse ona muhakkak daha güçlü ve aklınızda kalacak bir parola ile değiştirin.

3- Cache Eklentilerini Kurma

WordPress kurulumundan sonra Web Sitenize Cache eklentilerini kurarak ön bellekten faydalanabilir ve Web sitenizin hızını arttırabilirsiniz. En Popüler İki Eklenti var. Bunlardan birincisi WP Fastest Cache diğeri ise W3 Total Cache eklentisi. Eklentileri indirip kurmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

4- Seo Uyumlu Tema Seçimi

Gelelim bir diğer konuya. Eğer sitenizi Googlede ön sıralara çıkmasını istiyorsanız en öneli etmenlerden biriside tema seçimidir. Tema Seçerken Seo uyumlu olmasına ve Temanın hızına dikkat edin. Hiçbir kullanıcı yavaş açılan siteye girmek istemez. Seo uyumlu olması ise google tarafından sitenize daha çok ziyaretçi gelmesine yardımcı olacaktır.

5- AMP Eklentisi Kurulması

Teknolojinin gelişimiyle birlikte Mobil kullanım oranı bir hayli artmış durumda. Google tam burada devreye giriyor. Eğer Web siteniz amp uyumlu ise Seo açısından da önem kazanmış oluyor.

2 Yorumlar
  1. Yilmaz Saraç diyor

    Temiz bir site olmuş, tebrikler, başarılar.

    1. Musa Kınık diyor

      Yorumunuz için teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın