Ücretsiz Hosting veren Firmalar

0

Dijitalleşen dünyada sizde yerinizi almak istiyorsanız Hosting ve Domain terimlerini mutlaka bilmeniz gerekiyor. Her ne kadar ücretsiz blog veren siteler olsa da işletmenizi İnternet te tanıtmak için mutlaka Domain ve Hosting almanız gerekiyor. Eğer bir Domain Sahibi iseniz Ücretsiz Host veren Firmalara başvuru yaparak ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Hosting ve Domain Nedir?

Hosting: Bir Web sitesine ait resim, video, doküman gibi bilgilerin saklandığı ve gerektiğinde kullanıcıya sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde uluşmasını sağlayan hizmetlerin tamamıdır. Yani internet sitenizde kaydedilen içeriklerin tamamının saklandığı aldığı yer.

Domain: Türkçe karşılı alan adı olan bu tabir Web sitesinin İnternetteki adıdır. Yani şuan bu makaleyi okudunuz web sitenin adı MusaKinik.com.tr dir. Alan adı kayıt sirasında Alfabetik harf , Numara ve bazı karakterler kullanılarak kayıt edilebilir. Yıllık bazda alınan bu isimler yenilenmediği taktirde başkası tarafından alınabilir.

Ücretsiz Host veren Firmalar

Elinizde eğer bir domain var ve ücretsiz Hosting e ihtiyacınız varsa aşağıdaki listeye mutlaka göz atmalısınız.

Hosting adıDisk AlanıBandwidth
Dreamnix1 GB1 GB
Hostinger10 GB100 GB
Wix500 MB500 MB
000Webhost1 GB10 GB
ByetHost5 GBSınırsız
FreeHosting.com10 GBSınırsız
InstaFree10 GB100 GB
Not: Burada yazılan bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Hosting sağlayıcılar kampanyalarda değişiklik yapma hakkını sahiptir. Doğacak maddi ve manevi durumlardan sitemiz sorumlu değildir.

Bir Cevap Yazın