Samsung UE-43TU8000 Crystal 4K Tv incelemesi

0

Uzun araştırmalarım sonucu karar verip aldığım Samsung 43 inc Tv incelemesi.

Teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki bugün aldığımız yeni bir cihaz yarın eskimiş olabiliyor. Son dönemde akıllı Tvler de bu serüvene katılmış oldu. Eğer sizde yeni bir tv almak istiyorsanız belki düşüncelerim bu konuda sizlere yardımcı olabilir.

Neden Samsung aldım ?

Çevremde de bazı insanlar neden özellikle Samsung marka Tv aldığımı soruyorlar. Cevabı çok basit Geniş ve Kapsamlı bir Servis ağının olması. Evet bir ürün alınca asıl mesele ondan sonra başlıyor. Ürünün kurulumu kurulum sonrası teknik desteği veya arıza durumunda yedek parça tedariki bunların hepsi Samsung marka Tv seçmemde diğer markalardan bir adım öne çıktı.

Tv den Memnunmuyum ?

Yaklaşık 3 aydır bu Tv yi kullanıyorum. Özellikle Crystal Panel olması gerçek bir görüntü deneyimi sunuyor. Kısaca söyleyecek olursam Bana göre tek kelimeyle harika.

Başka Ne gibi Özellikleri var

Ekran: 43 İnc 4K UHD Crystal Panel
Çözünürlük: 4K / 3840×2160 px
İşletim Sistemi: Tizen
Smart Tv: Var
DLNA: Var
Bluetooth: Var
HDMİ giriş: 3 adet
USB Port: 2 adet
HDR: Var
Dolby Digital: Var

Akıllı Kumanda Özelliği

Kumandanın en büyük özelliği akıllı kumanda olması. Eski kumandalardan farklı olarak Tuş takımı bulunmamaktadır.

123 yazan tuşa basarak çok kolay bir şekilde tuş takımına ulaşabilirsiniz. en üstteki mikrofon tuşu ise Sesli asistanı aktif ediyor. En sağda bulunan tuş ise farklı bir menü açarak Resim galerisi çıkıyor.

Kumandanın en altında 3 adet kısa yol tuşu bulunmaktadır. Netflix , Prime Video ve İnternet Tarayıcısını açıyor.

Kumandanın orda kısmındaki Ev tuşuna basarak Programlar arası geçiş yapabilir, ayarlara ulaşabilir, Uygulama mağazasına geçiş yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın