Korona Virüse yakalandım nasıl atlatabilirim?

Merhaba değerli okuyucularim.

Tüm Dünyayi etkileyen Korona Virüs ülkemizde de etkilerini sürdürmeye devam ediyor. İlk olarak 17 Kasım 2019 da Çin de görülen bu virüs kısa sürede tüm dünyaya yayıldı. Hata öyle ki bir çok ülke ekonomik olarak bazı sıkıntılarla karşı karşıya kaldı.

Gelelim asıl konumuza. Çalıştığım şirkette testi pozitif çıkan bir arkadaşla birlikte çalışıyorduk. 12 Kasım da testinin pozitif olduğunu öğrenince bende gidip test yaptırdım. Tabi bu arada bende azda olsa boğaz ve eklem ağrıları oldu. 13 Kasım da ki sonucum negatif çıktı. Fakat karantina uygulamadılar. 5 gün sonra tekrardan fenalaştim ve eklem ağrılarını aşırı derecede hissetmeye başladım tekrar teste gittim ikinci testim ise Pozitif çıktı.

Ayın 18nde karantina sürecim başlamış oldu. İlk iki gün aşırı yorgun ve bitkin hissettim. Nefes almakta zorluk çekiyordum ve bütün kemiklerim sızlıyordu. Çevremde virüse yakalanıp atlatan insanlarla konuştum. Bu sürede neler yaptıklarını sordum.

Doğal yollarla atlatmaya çalışın.

Virüse yakalanan ve atlatan kişiler genelde sağlık problemi olmayan ve virüsü hafif atlatan kişilerdi. Bende Dr. İbrahim Saraçoğlu nun tavsiyesiyle Ada Çayı ve ebegümeci aldım. Gargara yaparak boğazimdaki ağrıdan kurtulmuş oldum. gün içerisinde mutlaka bol sıvı ve meyve tüketin.

Aşağıdaki videoda Dr. İbrahim Saraçoğlu nun açıklamasınıda izleyebilirsiniz

  • Odanızdan mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayın. Çıkarsanız mutlaka maske kullanin.
  • Bulunduğunuz ortamı sık sık havalandırın.
  • Sabah ve akşam iki diş sarımsak yiyebilirsiniz.
  • Bol sıvı tüketin.
  • C ve D vitaminine dikkat edin. Meyveyi bu sürede bol tüketin.

Bir Cevap Yazın