Adsense Yüksek Kazanç sağlama yöntemleri

0

İnternet dünyasına atılan herkes para kazanma yollarına muhakkak bakmıştır. Araştırma yaparsanız karşınıza onlarca para kazanma yolu çıkar. Bunlardan en kolay fakat en meşakkatli olanını sizlere anlatacağım. Adsense para kazanma yöntemleri nelerdir.

Adsense Nedir ?

Adsense dünyanın en büyük arama motoru olan Google ye ait bir uygulama. Web site sahiplerinin sitelerinde sponsorlu reklamlar göstermeye yarıyor. Sitenize eklediğiniz kodlar sayesinde Google tarafından otomatik olarak reklamlar çıkıyor. Bu sistemin arkasında ise Google Ads reklam verenler bulunuyor. Aslında Google burada Reklam verenler ile Web site sahipleri arasında aracılık yapmış oluyor.

Adsenseye kayıt olma

Adsense’ e kayıt olmak için https://www.google.com.tr/adsense/start/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Eğer Google hesabınız var ise giriş yapabilir veya yeni hesap oluşturarak kayıt olabilirsiniz. Kayıt sırasında gerekli yerleri doldurduktan sonra adsense kodlarını sitenize ekleyebilirsiniz. Fakat şöyle bir dip not düşelim Web siteniz onaylanmadan sitenizde reklam gösteremezseniz. Google nin sitenizde reklam göstermesi için bazı kriterleri yerine getirmeniz gerekmektedir.

Adsense Yüksek Kazanç Nasıl Sağlarım

Eğer buraya kadar her şeyi tamamladıysanız bundan sonraki adımları daha dikkatli atmalısınız.

1-Reklam Yerleşimi: Web sitenizden yüksek kazanç elde etmek istiyorsanız reklam yerleşimini düzgün yapmalısınız. Google Adsense de otomatik reklam özelliği mevcut. Bu özellik sayesinde sitenize eklediğiniz kod kullanıcılara otomatik olarak reklam göstermeye başlayacaktır. Her ne kadar Mobil kullanım için uygun olsa da Masaüstü siteler için pek önerilmez. Çok reklam koymak size çok para kazandırmaz doğru yere reklam koymak daha fazla para kazandırır.

2- Sağlık ve Turizm siteleri: Eğer bir sağlık sitesi veya bir turizm sitesine sahipseniz diğer sitelere göre daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Çünkü bu tarz sitelere verilen reklamların TBM oranı bir hayli yüksek oluyor. Örneğin Sağlık sitenizde bir kullanıcı reklama tıklarsa tık başına 20 hatta 30 tl gibi ödemeler almanız mümkün olur. Fakat bu oran haber sitelerinde 15 kuruş ila 50 kuruş arasında değişmektedir.

3- İngilizce Blog açarak: En önemli seçenek bence bu. Çünkü Türkçe açılan bloglarda para kazanmak bir hayli zordur. İngilizce olarak açılan bloglar ve yazılan makaleler genelde Yurt dışındaki insanlara hitap ettiği için onların reklamlara tıklamasıyla çok büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Bazı Adsense Terimleri

TBM: Tık başına Maliyet yani kullanıcıların reklama tıklması ile kazandığınız para. Eğer Tbm oranınız 50 kuruş ise ve reklama 10 kişi tıklarsa kazanacağınız para 5 Tl olacaktır.

BGBM: Bin Gösterim Başına Maliyet: Google Görüntülü Reklam Ağı’nda bin gösterim başına ödeme yaptığınız bir teklif yöntemi. Görüntülenebilir BGBM teklifi, yalnızca reklamlarınız görülebildiğinde ödeme yapmanızı sağlar. Mevcut BGBM teklifleri otomatik olarak gBGBM’ye dönüştürülecektir, ancak görüntülenebilir gösterimler potansiyel olarak daha değerli olduğundan tekliflerinizi güncellemek en iyi seçenektir.

Sayfa TO su: Tıklama Ortalaması demektir. Örneğin, 100 sayfa görüntülemesi için 2 tıklama aldıysanız sayfa TO’nuz %0,8 olur. (2/100=%0,2)

Bir Cevap Yazın