Adsense Reklam Kodları sitemi yavaşlatıyor: Çözüm

0

Adsense Reklam Kodları sitemi yavaşlatıyor. Adsende Js kodu , Adsende kodu


Adsense Reklam Kodları sitenize yavaşlatıyorsa bu makalemiz o zaman sizin için altın değerinde. Eğer bir blog açık makale yazmaya başladıysanız hem sitenize ziyaretçi çekmek hemde para kazanmak istiyorsunuzdur. Eğer Web siteniz yeniyse ve belirli ziyaretçiniz yoksa reklam koymamanızı tavsiye ederim. Eğerki arama sonuçlarında sitenize tıklanıyor ve Sosyal medya ile destekliyorsanız o zaman Adsense reklamları ile kazanaç elde etmek isteyebilirsiniz.


Fakat burada büyük bir problem oluşuyor. Siteye eklediğimiz her adsense kodu sunucu süresini yavaşlattığı için web siteniz daha yavaş açılacaktır. Vereceğim bir kaç örnekle bunun önüne bir nebze olsun geçebilirsiniz.


1- Görüntülü reklamları engelleyerek
Google Adsense hesabına giriş yaptıktan sonra : Reklamlara izin ve Engelle seçeneğine tıklayarak açılan sekmede reklam sunmaya gidin ve burada Animasyonlu & Görüntülü Reklamlar seçeneğini kapatırsanız genelde Text içerikli reklamlar geleceğ için sayfanın yüklenme hızı artacaktır.


2- Bağlantı Reklamları
Adsense biz web site sahipleri için farklı ölçülerde ve farklı varyasyonlarda reklam oluşturmamıza izin vermektedir. En hızlı yüklenen reklam biçimi ise Bağlantı reklamları. Aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi sadece Text medin içeren reklamlardır. Bunların yüklenmesi görüntülü reklamlardan daha hızlıdır. Adsense Hesabına giriş yapın, Reklamlar sekmesine tıklayınca açılan sayfada Reklam Birimine göre ye tıklıyoruz ve bağlantı reklamlarına tıklayarak sitemize uygun boyutlardaki reklamı seçerek kodu oluşturuyoruz ve bu kodu sitemizde istediğimiz yere ekliyoruz.( Eğer bağlantı reklamlarını yazısayfasındaki yazı başlığının altına eklerseniz tıklama oranı dafa lazla olur)


3- Tek Script kodu ekleyerek
Burası işin daha detaylı olan kısmı eğer kod bilgisine sahip değilseniz kesinlikle bunu denemeyin aksi halde tema dosyanızda bozulmaya sebep olabilir. Gelelim nasıl yapıldığına.

<script async src=“//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js”></script> 

bu kodu kopyalayarak belirttiğim dosya yolundaki </head> kodunun hemen üzerine eklemeniz gerekiyor.


Admin Paneline giriş yapın ve Görünüm sekmesinden Tema düzenleyiciye tıklayın açılan Sayfada Kullandığınız temaya ait dosyaların bulunduğu bir yer açılacak. Tema Üst Kısmı (header.php) dosyasını açıyoruz ve yukarıdaki belirttiğim</head> kodunu arıyoruz ve hemen üstüne <script async src=“//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js”></script>bu kodu yapıştırıyoruz.  
Evet Gelelim şimdi kodları eklemeye Adsense hesabımızdan Siteye eklemek istediğimiz kodu alıyoruz ve en üst satırdaki kodu siliyoruz( Yukarıdaki kodun aynısı) daha sonra kalan kodları sitemizde reklam görünmesini istediğimiz yere koyuyoruz. Örnek kod

<!– new1 –>
<ins class=”adsbygoogle”
style=”display:block”
data-ad-client=”ca-pub-size özel adsense rakamları”
data-ad-slot=”1498577754″
data-ad-format=”auto”
data-full-width-responsive=”true”></ins>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
</script>

Bir Cevap Yazın