2020 yılı Seo Trendleri

1

2019 yılını geride bıraktığımız bu günlerde 2020 yılı için yeni eylem planları hazırlama vakti gelmiştir. Geçtiğimiz günlerde Google servislerinde yaşanan erişim sorunuyla birlikte web site sahipleri yeni eylem planı hazırlamaya başladılar. Acaba hayatımız Google olması nasıl olurdu sorusu akıllarda soru işareti bıraktı.

Googlenin sürekli değişen algoritmasını takip etmek gerçekten çok zor. Eğer değişime ayak uyduramazsanız değişim içinde kaybolabilirsiniz. Bu makalemizde sizlere 2020 yılı için Seo Trentlerinden bahsedeceğiz.

1- Sesli Komut ile arama: Akıllı telefonların sürekli geliştiği ve yapay zekanın hayatımıza girmesiyle birlikte artık bir çok komutu sesli olarak yapmaktayız. Hemen her akıllı telefonda bulunan akıllı asistan söylediğimiz her şeyi internette anında arayıp bize sonuçlarını veriyor. Aynı olay Web siteleri içinde geçerli. UX ye önem veriyorsanız sitenize gelen kullanıcıları basit bir sesli arama çubuğu ile sitenizde rahatça tutabilirsiniz.

2-UX- Kullanıcı Deneyimi: Son 3 yılda aşırı bir artış gösteren mobil kullanımı web sitelerini mobile uygun hale getirmeye zorladı. Eğer web siteniz mobil uyumlu değilse Siteye giren kullanıcılara iyi bir Kullanıcı deneyimi sunmazsanız ziyaretçilerinizi kaybedebilirsiniz. Bu yüzden UX Kullanıcı Deneyimine yeni yılda daha fazla özen gösterin.

3- Site içi İçerik Optimizasyonu : Girdiğiniz içeriklerin kullanıcılara hitap etmesi ve rahatsız edici reklam yerleşimlerinden kaçınmanız gerekmektedir. Google yeni algoritmasında hemen çıkma oranı yüksek olan web sitelerine artık önem vermiyor. Web sitenizde reklamların ziyaretçilerinizi rahatsız etmeyecek şekilde optimize edilmesi gerekiyor.

4- Video içeriklerle Destekleme: Web sitenizdeki organik hit artışı için mutlaka Youtube hesabı açarak Web sitenizle alakalı video içerikler üreterek izleyicileri sitenize çekebilirsiniz. Yüklediğiniz videoların altına Sitenize bağlantı vererek organik trafiginizi arttırabilirsiniz

1 yorum
  1. Baytronik diyor

    Elinize sağlık bu gibi konuları elinizden geldikçe geniş bir şekilde paylaşmak, detaylandırmakta fayda vardır.

Bir Cevap Yazın